Soğuk hava depoları, yiyeceklerimizi güvenle depolayabilmemiz için bize gerekli saklama koşullarını sağlar. Depoların işlevlerini yürütebilmeleri için bazı parçalara ihtiyacı vardır. Bunlardan birisi de paneldir. Paneller, yalıtım sağlayarak soğuk oda içerisindeki havanın korunmasını sağlar.
Paneller, farklı teknolojiler uygulanarak farklı işlevlere bürünebilir. Örneğin, yanmaz özellikteki paneller sayesinde soğuk hava depoları olası bir yanma, yangın durumundan korunur.
Paneller kalınlık, malzeme, boyut gibi farklı özelliklerle değişim gösterir.
Tekpan Panel olarak, soğuk hava depolarının yüksek düzeyde korunması için özenle Poliüretan Sandviç Panel üretimi gerçekleştiriyoruz. Poliüretan Sandviç Paneller’i standart 7 ayrı kalınlıkta (60 – 80 – 100 – 120 – 150 – 180 – 200 mm) olarak üretiyoruz. Panellerimiz 2000 kg/m2 yayılı yük taşımasına sahip olup, isteğiniz üzerine yanmaz özellikte de üretebiliyoruz. Yine proje ve isteğe göre, plywood üzerine kaymaz CrNi veya 200 mikron PVC kaplı sac da uygulayabiliyoruz.
Peki, panellerimizi hangi tiplerde üretiyoruz? Gelin birlikte inceleyelim.
Düz Panel
İsminden de anlaşılacağı üzere panelin gövdesi düzdür. Kolay kullanım ve estetik görünüm sağlar.
Oluklu Panel
Panelin gövdesi oluklu bir şekilde oluşturulmuştur. Bu oluklu yapısından dolayı iki panel birbirine kenetlenebilir.
Yüksek yalıtım özelliğine sahiptir.
Zemin Paneli
Zeminin yalıtımı için kullanılır. Kaymayı önlemek için üzeri desenli bir şekilde kaplanır. Panel sıkıca sabitlenerek, zeminden ısı değişimini engeller.
Tavan Paneli
Tavanın yalıtımı için kullanılır. İçerisinde enjekte edilen yalıtkan malzemeler sayesinde, dışarıdaki hava, ısı ve sesi keser.
Köşe Paneli
Köşe panelleri, panellerin birbirine sıkıntısız kenetlenebilmesi için gereken kilit parçadır. Panellerin birbirine sağlıklı bir şekilde kenetlenebilmesi ve hava/ses/ısı firesi olmaması için kullanılır.

Endüstrinizin ihtiyaçlarına ve sizin isteklerinize özel panel uygulamalarımızla, soğuk depolara değer katıyoruz. Soğuk depo paneli ve tüm soğuk oda uygulamalarımız için bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir